Objavljeno: 17.10.2018.

23. međunarodni sajam Varaždin

Od 12. do 14. listopada 2018. godine održan je u Varaždinu  23. Međunarodni Sajam Priroda Lov Ribolov Turizam, na kojem su zajedno nastupali PU Varaždinska, Udruga za podršku i poticanje zajedništva „Hrvatska pomaže“ i Hrvatski centar za razminiranje. U tri dana održavanja Sajma izložbeni prostor posjetilo je oko četiri tisuće ljudi iz Hrvatske, Slovenije i Mađarske. Uz razna minsko-eksplozivna sredstva, koja su prikazali predstavnici PU Varaždinske, posjetitelje smo upoznali s minskim problemom u Hrvatskoj te načinom njegova rješavanja. Također, prezentirane su humanitarne djelatnosti Udruge Hrvatska pomaže s posebnim osvrtom na protu minsko djelovanje Udruge putem brojnih edukacija ciljanih skupina. Edukacije i nastup na Sajmu Udruge dio je projekta „Svjetlo na zajedničkom putu“ kojeg je financijski podržao HEP d.o.o. Zagreb.