091 2399 830
Objavljeno: 19.09.2016.

DJECA IZ GUNJE I BABINE GREDE NA LJETOVANJU U NOVOM VINODOLSKOM

Od 27. Lipnja do 1. Srpnja, u organizaciji Grada Zagreba, Gradskog društva Crvenog križa grada Zagreba i Udruge „Hrvatska pomaže“ djeca s područja Gunje i Babine Grede posjetila su Novi Vinodolski.

U sklopu ljetovanja organizirana su 30. lipnja 2016. edukativna predavanja o prevenciji ovisnosti te suzbijanju zloupotrebe droge i alkohola koje je održao Dario Tonković iz Odjela prevencije PU Primorsko-goranske. Djecu je posebno oduševio službeni pas tragač sa svojim voditeljem Darkom Čargonjom, policijskim službenikom Protueksplozivnog odjela PU Primorsko-goranske. Mladen Crnković iz Hrvatskog centra za razminiranje djeci je održao edukaciju o opasnostima od mina. Djecu je upozorio kako se treba ponašati kada se nađu blizu znaka za opasnost od mina te koje su metode otkrivanja područja pokrivenostima minama. Djeca osnovnoškolskog uzrasta (od 2. do 8. razreda) iz Gunje i Babine Grede tijekom ljetovanja u Novom Vinodolskom bila su uključena u mnogobrojne aktivnosti kao što su škola plivanja, likovne i kreativne radionice, male prve pomoći, sportske aktivnosti na plaži, večernji programi, izleti u Senj i na Vrbnik te sudjelovanje na lokalnom karnevalu.

dsc_0871dsc_0921dsc_0831dsc_0847