091 2399 830
Objavljeno: 24.05.2016.

EDUKACIJE O MINSKOJ OPASNOSTI U KARLOVAČKOJ ŽUPANIJI

Udruga za podršku i poticanje zajedništva Hrvatska pomaže nastavlja i tijekom ove godine s edukacijama o opasnostima od mina za ciljane skupine, ovaj puta za učenike osnovne škole „Josipdol“ te za učenike Područne škole „Siniša i Zrinko Rendulić“. Edukacija je održana dana 14. travnja 2016. godine.
Predavanje o minskoj opasnosti održao je djelatnik Policijske uprave Karlovačke, Protueksplozijskog odjela. Nakon uvodnog obrazloženja o minski sumnjivim područjima u Republici Hrvatskoj i Karlovačkoj županiji kao i u općinama Josipdol i Oštarije djeca su upoznata sa školskim primjerima minsko-eksplozivnih sredstava. Naglasak predavanja odnosio se na pravilno ponašanje prilikom pronalaska takvog sredstva. Edukaciju su djeca pratila s posebnom pozornošću uz interaktivno sudjelovanje u razgovoru te postavljajući mnoga pitanja.