091 2399 830
Objavljeno: 05.11.2020.

Održana druga radionica projekta “U krizi nema mjesta brizi”

13.listopada 2020. godine održana je u Zagrebu druga radionica Projekta U krizi nema mjesta brizi psihosocijalno osnaživanje hrvatskih branitelja i članova njihovih obitelji s ciljem ublažavanja posljedica pandemije COVIDA-19.

Tijekom rada nazočni članovi sve tri udruge uključene u provedbu Projekta izrazili su svoje pozitivno mišljenje na strukturu i sadržaj predavanja :Što je COVID-19 i kako se zaštititi; Kako sačuvati mentalno zdravlje u krizi?; Komunikacija putem online platformi; kako koristiti Internet servise; Posttraumatski rast iskustva i razumijevanje problema koje nosi kriza; prijenos naučenih vještina i znanja  na članove obitelji.

Članovi Udruge hrvatskih branitelja liječenih od PTSP-a grada Bjelovara, Udruga ratnih veterana 9. gardijske brigade „Vukovi“, Gospić, članovi Udruga Specijalne jedinice policije „OSA“, Sisak, hrvatski branitelji nakon odslušanih predavanja , poseban interes iskazali su za individualne razgovore sa doc.dr.sc. Špiro Janović Klinika za psihijatriju KBC Rebro i dr. Marija Juzbašić, psihologinja iz Hrvatski Crveni križ .

Individualni kontakti realizirani su nakon održanih predavanja i nastavljaju se on-line.