091 2399 830
Objavljeno: 23.11.2020.

Održana je druga radionica projekta „Psihosocijalno osnaživanje posljedica traumatskih iskustava hrvatskih branitelja u odnosu na potres 22.ožujka 2020. godine“

Uz poštivanje epidemioloških mjera Stožera civilne zaštite za sprečavanje širenja zaraze novim koronavirusom u organizaciji udruge Hrvatska pomaže, 12. studenog 2020. godine održana je druga radionica projekta „Psihosocijalno osnaživanje posljedica traumatskih iskustava hrvatskih branitelja u odnosu na potres 22.ožujka 2020. godine“ koji je financiran od strane Ministarstva hrvatskih branitelja.

Radionici su nazočili članovi braniteljskih udruge uključeni u provedbu Projekta: Udruga specijalne jedinice policije BARUN – Zabok, Udruga dragovoljaca i veterana Domovinskog rata podružnica Krapinsko-zagorska – Zabok , Udruga Specijalne jedinice policije „OSA“ Sisak.
Svaki od modula (radionica) sastojao se od teorijskog i praktičnog dijela. Jutarnji blok posvećen je Korištenju online platformi , Instalacija i prijava na Zoom , pokretanje Zoom-a za sudionike, uz blok posvećen vježbi svih članova.

Blok preventivnih mjera očuvanja zdravlja u odnosu na pandemiju virusa izazvao je interes nazočnih sudionika jer će im usvojeno znanje olakšati život u teškom dobu krize uzrokovane traumatskim iskustvom iznenadnih prirodnih nepogoda potresa te pandemije korona virusa i zabrane druženja.

Daljnje aktivnosti projekta su u tijeku.