091 2399 830
Objavljeno: 06.06.2024.

Projekt Sigurniji zajedno -međunarodna suradnja OCD-a Hrvatske i Ukrajine

Predsjednica udruge ‘Hrvatska pomaže‘ Đurđa Adlešič s timom stručnjaka u Ukrajini pomaže civilima da se prilagode novonastaloj teškoj situaciji i posljedicama koje rat ostavlja na djecu i odrasle. Od 27. do 30. svibnja hrvatski tim obilazi lokalne institucije u Lavovu i educira građane o opasnostima od minskih polja.
To je tim protuminskih i komunikacijskih stručnjaka koji su posljednjih godinu dana radili na priručniku o kretanju po minsko sumnjivim prostorima. Priručnik je preveden na ukrajinski jezik i dostupan organizacijama koje se bave edukacijama

Gradonačelnik Lavova i Đurđa Adlešič, predsjednica Udruge Hrvatska pomaže

 

Boravak ukrajinske djece u Hrvatskoj u okviru međunarodne suradnje Ukrajine i Hrvatske ‘Sigurniji zajedno‘ ostvaren je u organizaciji udruge ‘Hrvatska pomaže‘sa ukrajinskom agencijom za deminiranje ( UDA) u sklopu programa razvojne pomoći Ministarstva vanjskih i europskih poslova.