091 2399 830
Objavljeno: 30.11.2022.

Projekt „Turizam i sigurno kretanje u prirodi 2022. godina“

Sporazumom suradnje HTZ i Udruge Hrvatska pomaže od 18.svibnja 2022. godine uspješno je proveden Projekt „Turizam i sigurno kretanje u prirodi 2022“ godini sa svrhom povećanja razine svijesti o opasnostima od minskoeksplozivnih sredstava u Ličko-senjskoj i Osječko-baranjskoj županiji.

Da bi osigurali nesmetano kretanje sve većeg broja turista izvan označenih granica nacionalnih parkova i parkova prirode održane su edukativne Radionice za ciljane skupine čuvara prirode, čuvara imovine, zaposlenika NP Plitvička jezera dana 5.srpnja 2022. godine i djelatnika JU Park prirode Kopački rit dana 17.listopada 2022. godine.

Cilj predavanja i održanih radionica je upoznavanje djelatnika sa opasnostima od mina i drugih eksplozivnih sredstava, uz krizno komuniciranje i odnose s medijima uz očuvanje blaga prirode za buduće naraštaje i razvoj turizma na prostorima Ličko-senjske i Osječko-baranjske županije.