091 2399 830
Objavljeno: 16.09.2020.

PSIHOSOCIJALNO OSNAŽIVANJE POSLJEDICA TRAUMATSKIH ISKUSTAVA HRVATSKIH BRANITELJA U ODNOSU NA POTRES 22.OŽUJKA 2020. GODINE

Započeo projekt „ Psihosocijalno osnaživanje posljedica traumatskih iskustava hrvatskih branitelja u odnosu na potres 22.ožujka 2020. godine

U organizaciji udruge Hrvatska pomaže, od 11. do 12. rujna 2020. godine održana je prva radionica iz projekta „Psihosocijalno osnaživanje posljedica traumatskih iskustava hrvatskih branitelja u odnosu na potres 22.ožujka 2020. godine“ koji je financiran od strane Ministarstva hrvatskih branitelja.

Kroz dva dana obrađene su teme: psihosocijalna podrška i psihološka prva pomoć u kompleksnim kriznim situacijama, korištenje Internet servisa u kriznom razdoblju, komunikacija putem online platformi, psihosocijalna skrb za hrvatske branitelje i stradalnike Domovinskog rata, planiranje, organizacija, različitih razina izobrazbe. Svaki od modula (radionica) sastojao se od teorijskog i praktičnog dijela. Cilj radionica bio je olakšati život braniteljskoj populaciji u doba krize uzrokovane traumatskim iskustvom iznenadnih prirodnih nepogoda Potres.

Cilj radionice je da hrvatski branitelji i članovi njihovih obitelji nauče korist

iti servise kao što su e-Građani, Net banking i slično, te platforme za online komuniciranje (Zoom).
U provedbi radionica sudjelovali su članovi tri braniteljske udruge s područja RH: Udruga specijalne jedinice policije BARUN – Zabok, Udruga dragovoljaca i veterana Domovinskog rata podružnica Krapinsko-zagorska – Zabok , Udruga Specijalne jedinice policije „OSA“ Sisak.
Daljnje aktivnosti projekta su u tijeku.